Sinan Gültekin

İşletme/Genel Yönetim, İnsan KaynaklarıHizmet Kalitesi  

Zamanlama  

İletişim  

 Hakkında

 Eğitim

İşletme

2014 ( MBA )


 Diller

 Yayınlar

  Başarının Arama Motoru İnsan

 Yetkinlikler

  Akıl ve Mantığa Dayalı Planlama
  Sorumluluk
  Verimlilik - Etkinlik - Performans
  Yetki ve Sorumlulukları Etkin Dağıtabilme Kapasitesi
  Toplulukları Etkileyebilme Gücü
  Karmaşık Problemleri Çözme Kapasitesi
  Bütünü Görebilme - Kavrayabilme
  Çoşkulu - Şevkli Olma
  Kavrama Dayalı Çözüm Üretebilme Kapasitesi

 Sertifikalar

  İşletme Yönetimi Uzmanlığı  
  İso 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemleri Ve 18001:2007 İsg Yönetim Sistemleri  
  Third Party Auditor To The Brc Global Standart - Food (baş Denetçi)  
  Kurumsal Risk Analizi Ve Yönetimi Eğitimi  
  Qms 2000 Auditor/lead Auditor Training Course (9001 Baş Denetçi)  
  Proje Yönetimi Eğitimi Ve Ms Project Uygulaması  
  Stratejik Yönetim Eğitimi  
  Yönetim Danışmanlığı Mesleki Beceri Geliştirme  

 Sosyal Kanıtlar

  Proje Yönetimi  

 STK Üyelikleri

  Ege Yönetim Danışmanları Derneği
  Basifed Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu

 Deneyim

Genel Müdür Yardımcısı

Mrt Şen Şirketler Topluluğu

March 2000 - February 2001

Dört farklı alanda hizmet üreten bir organizasyonu şahıs şirketinden limited şirketler alt yapısına taşıyarak tüm organizasyonu yeniden yapılandırma sürecinde etkin bir rol aldım. Burada elde ettiğim kazanımlar tüm iş hayatıma etki eden en önemli kazanımları elde ettiğim süreç olarak hayatımda çok değerli bir yere sahiptir
Bölge Satış Sorumlusu

Keskinoğlu Tavukçuluk A.ş

May 2001 - August 2001

Genel Müdür

Egam Çevre Sağlığı Ltd. Şti.

August 2001 - Şu Anda

Kurucusu olduğum ve yönetim kurulu başkanlığını yapmış olduğum şirketlerden olup halen ortaklığım devam etmektedir. Kurumsal bir alt yapıda olan ulusal bir şirket olarak alanında Türkiye'nin en büyük ilk 3 firmadan biridir. Kurmuş olduğu bölge müdürlükleri ile ülke çapına hizmet üretmektedir.
Genel Müdür

Proses Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

January 2006 - February 2009

Kalite- gıda güvenliği- İş sağlığı ve güvenliği- Çevre yönetim sistemleri- iyi tarım uygulamaları - Global-gap vb. bir çok yönetim sistemleri kurulumu sürecinde ulusal ve uluslar arası firmaya danışmanlık hizmeti verip belgelendirme süreçlerini yönettik.
Yönetici Ortak

Trcel Laboratuvar Ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti.

February 2009 - January 2012

Firmaların yönetim sistemleri kapsamında belgelendirme hizmetlerini yürütüldüğü bir organizasyonda Polonya PCBC ve İtalya'nın CSQI firmasının Türkiye ofisleri olarak hizmet ürettik. BRC- İSO 9001- İyi tarım uygulamaları - Global Gap gibi sistem belgelendirme süreçlerinde baş denetçi olarak hizmet ürettik.
Yönetici Ortak

Bam Çevre Danışmanlığı Hizmetleri Ltd. Şti.

January 2011 - Şu Anda

Çevre Kanunu kapsamında firmaların denetimini yapan bir kuruluştur. Bünyesinde çevre mühendisleri ve çevre görevlisi yetkisi olan mühendislerin görev aldığı organizasyon şirket müdürü olarak aktif bulunmaktayım.
Genel Müdür

Skm Sürdürülebilik Kalkınma Merkezi A.ş

December 2012 - January 2013

Eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri üretebilmek amacı ile kurulan organizasyonda sektörde olmayan çok özel uygulamalar ve iş modelleri geliştirme fırsatı bulduk. Çınar kart adı altında bir kart ve iş analizi yapılmış, eğitim ihtiyaç analizi yapılmış işletmelerin yıllık eğitim planlarını oluşturarak planlanmış yıllık eğitim programlarına çalışanların katılımı amaçlanmıştır. Proje çok ciddi bir değer görmüştür.
Genel Müdür

Bam Kobi Geliştirme Merkezi Ltd.şti.

February 2011 - Şu Anda

2009 yılında başlayan yönetim danışmanlığı süreci ülke gerçekleri noktasında kobi geliştirme merkezi adı altında bir organizasyona dönüştü. Ulusal çapta bir çok firmaya yönetim danışmanlığı hizmetleri verilerek kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi sağlandı. Bu organizasyon halen aktif olup yönetim danışmanlığı hizmetleri ACONPLUS A.Ş. ye devredilerek iş yaşamını sürdürmektedir.
Kurucu -ceo

Acon Plus Yazılım Ve Yönetim Danışmanlığı A.ş

April 2019 - Şu Anda

Yönetim danışmanlığı hizmetlerini dijital platformlar üzerinden verebilmek adına organize olan şirketimizde EGONOMİST ( Ego ve Ekonomi arasındaki ilişkiyi analiz eden bir start up yazılım ), PARAMNEREDE adı altında muhasebe programları alt yapısı ile otomotik finansal raporlar hazırlayan bir start up, eğitim- danışmanlık- part time yönetici- laboratuvar hizmetlerini potansiyel müşterilerine online bir platform üzerinden erişim sağlayan dünyada bir ilk olan İŞLETME HASTANESİ platformu bulunmaktadır. Kurumsal sürdürülebilirlik uzmanı olarak ÇINAR gibi uzun ömürlü dijitalleşme sürecinde etkin adaptasyon sağlayan şirketler olabilme sürecinde ülke şirketlerine hizmet vermektedir.
Yönetim Kurulu Başkanı

Egeydd Ege Yönetim Danışmanları Derneği

February 2019 - March 2022

Yönetim danışmanlığı hizmeti veren kişilerin örgütlendiği en üst sivil toplum örgütüdür. Danışan firmaların etkin bir danışmanlık hizmeti alabilmesi adına etkin rol alırken, danışmanlar için de akredite olma ve güncel kalma süreçlerinde misyonu bulunmaktadır. Danışan - Danışman arasındaki güvenilir bir köprüdür.
Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Sekreter

Basi̇fed İş İnsanları Dernekler Birliği Federasyonu

February 2020 - March 2024

BASİFED yönetim kurulu üyesi olarak başlağımız sorumluluk sürecinde önce İcra kurulu üyeliği yapmaktayım. Kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında ki çalışmalarına yön verirken genel sekreter olarak verilen görevi de yürütmekteyim.
Danışman

İzbaş İzmir Serbest Bölge A.ş

November 2022 - January 2024

İzmir Serbest Bölgenin yönetim kurulunda; yönetim organizasyon, Yeniden yapılanma ve kurumsal sürdürülebilirlik alanlarında danışman olarak yönetim kurulunda görev almaktayım.
Üye

İzmir Ekonomi Ve Kalkınma Koordinasyon Kurulu

September 2022 - Şu Anda

İzmir ekonomisine yön veren ve bu ekosistem içinde önemli yeri olan kurumların başkanlarının katılımı ile bir araya gelen bir üst oluşumdur. Bu oluşum başkanlığını BASİFED başkanı yapmaktadır. için de İzmir Büyükşehir Belediye başkanı, Ege sanayi odası başkanı, Ticaret odası başkanı, Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı, ESİAD başkanı, EGİAD Başkanı ,İZSİAD başkanı, EGEV Başkanı, Ege İhracatçı birlikleri başkanı gibi üst düzey isimler yer almaktadır . Şahsım da Ege yönetim danışmanları derneğini ve de BASİFED çatısı altında yer alan diğer dernekleri temsilen yer almaktayım. Amacı İzmir‘in ekonomik kalkınmasını sağlamak adına fikir geliştirmek, problemlere çözüm önerileri sunmaktır. Bu süreçte ki tüm paydaşlar arasında da etkin bir koordinasyon sağlamayı amaçlamaktadır.
Danışma Kurulu Üyesi

Batı Anadolu Iş İnsanları Dernekler Birliği Federasyonu

March 2024 - Şu Anda

16 İş insanları derneğinin bulunduğu BASİFED'in danışma kurulu üyesi olarak görev almaktayım. Bu posizyon federasyonun stratejik planları noktasında etkin olabilmesi adına Entelektüel sermayenin en üst düzeyde teşekkül etiği birimdir. İnsan, ilişki ve yapısal sermayenin gelişimi sürecinde en üst düzey destek ve katı vermesi amaçlanan bu kurum risklerin de yönetimi konusunda proaktif bir yaklaşımla sorumluluk almaktadır.

 Projeler

Kamu Teşekkülerinde İç Kontrol Sistemlerinin Kurulumu

January 2012 - June 2012
Türkiye devletinin hedeflerinin önce bakanlıklara oradan da illere ve ilçelerde ki teşkilatlara kadar indirilmesi süreci adına tasarlanmış kurumsal risk yönetim stadardının uygulaması sürecidir. Bu projelerde hedef; indirgenmiş hedefler ile kavramsal ve hedefler bütünlük sağlanması amaçlanmıştır. Yapılan çalışma ile de hedeflerin gerçeleşmesinin önündeki engeler risk anlayışı ile analiz edilerek risklerin yönetimi için sistem tasarlanıştır. Tasarlanan bu sistem hesapverilebilirlik ilkesinin ref. alınmıştır. Verilere dayalı karar alma anlayışı ile en altan en üsteki bakanlıklar arasına iletişim ve koordinasyon sağlanması üzere etkin işleyen bir sistem tasarlanmıştır.

Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi

January 2010 - May 2018
Şirketlerin batış nedenleri ve bu nedenlerin kök nedenlerinin araştırılarak şirketlerin uzun ömürlü olabimesi için bir model geliştirilmesi üzerindedir. 8 yıllık bir çalışma ve modellemeler sonucunda Çınar Kurumsal Sürdürülebililik Modeli Tasarlanmıştır. Bu model ile firmalar 6 farklı disipinde ki işletme doktorları tarafından analiz edilerek şirketlerin kurumsal sürdürülebilirlik risk analizleri yapılmaktadır. Yazılımlar üzerinden yapılan risk analiz çalışmalar sonucu ortaya çıkan riskler ve bu risklerin kök nedene bağlı olarak ortadan kaldırıması hedeflenmiştir. Orta vadeli bir proje ile şirketlerin bu riskleri yönetebileceği organizasyonların kurulması çalışmaları yapılmaktadır. Çalışma ve geliştirmeler devam etmektedir.

Ego Ile Ekonomi Arasındaki Ilişki

February 2009 - Devam Ediyor
Genler ve Memler Teorisi, Termo dinamik yasalarına olan Minimum Enerji yasası ilişkisinde iş hayatındaki işler yani pozisonların analizi, bu işlerin nasıl ve hangi potansiyelde insan kaynakları istediği analiz edilmiştir. İnsan denen varlığın potansiyeli için Benlik ve zihin fonkisyon haritalarının çıkartılarak potansiyelinin keşfi yapılmıştır. Bu potansiyel ile iş arasındaki ilişki İŞE TUTUNMA KUVVETİ ref. yazılımlara dökülmüş kurulan algoritma ile de işe tutunma kuvveti tespit edilebilimiştir. 980 poziyon, iş yada mesleğin iş analizine sahip olduğumuz EGONOMİST yazılımı ve web sayfamız ile de elde edillen kazanımlar toplum hizmetlerine dönüştürülmektedir. 1- Ego kullanma klavuzu 2- işe uygunluk analizi 3- işe tutunma kuvveti raporları ile doğru personel alımı 4- Kariyer yönetimi üzerine koçluk 5- Evde ki huzur adı altında mutlu evlilik yol haritası 6- Etkin insan gelişimi ( çocuk- öğrenci - çalışan) 7- Performans yönetim süreci ( potansiyel engel ilişkisinin yönetimi)...

İşletme Uzmanlığı Programı

May 2018 - Devam Ediyor
Türküye gerçekliğinde ki işletmelere yönetim danışmanlığı hizmeti verecek olan yönetim danışmanlarının tüm ana disiplinler üzerinde yeterliliğe sahip olarak, hizmet vermiş olduğu firmalara yön verebilmesini sağlamak için bir işletme yönetim uzmanlığı programı tasarlanması sürecidir. Bu süreçte aday 6 farklı disiplinde 1- Yönetim organizasyon 2- İnsan Kaynakları 3- Üretim Yönetimi 4- Pazarlama Satış 5- Bilişim teknolojileri 6-Mali işler alanlarında temel yetkinliklere ve en az bir alanda da uzman olması gerekmektedir. Bu süreç etkin bir işletme yönetim danışmanlığı için; iş verene koçluk, mentörlük ve danışmanlık süreçlerini de kapsayacak şekilde adayların yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Süreç tasarımı bitmiş olup uygulama aşamasına geçilecektir.

 Yorumlar


Hizmet Kalitesi


Zamanlama


İletişim


Değerlendirme

0  Corpitall İşletme Doktorunun Sunduğu Diğer Hizmetler

Yönetim Kurulu Danışmanlığı

Hizmeti Görüntüle